| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2007 |
| Odometer | 355 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | kiletatud matt mustaks |
| Reg no | 054MHB |
| VIN | WBAFF41070L103250 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 173 kW |
| Top speed | 216 km/h |
| CO2 | 214 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.2 l/100km |
| • Extra urban | 6.9 l/100km |
| • Average | 8.1 l/100km |
| Gross weight | 2755 kg |
|---|---|
| Weight | 2150 kg |
| Load capacity | 605 kg |
| Trailer with brakes | 2700 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2933 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4854 mm |
| Width | 1933 mm |
| Height | 1776 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Autot on hooldatud viisakalt! Kerel esineb iluvigu, vasak esimesel tiival väike tükk väljas. TEL: 58170204
| Seller | steven |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."