| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 1998 |
| Odometer | 340 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 77NLY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 4164 cm³ |
|---|---|
| 4.2 l | |
| Power | 150 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3260 kg |
|---|---|
| Weight | 2545 kg |
| Load capacity | 715 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2850 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4940 mm |
| Width | 1940 mm |
| Height | 1920 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vints, tõste, arb kompressor, sillalukk ees, taga õhulülitus. Vajab esitiibade vahetust, uued tiivad ja küljekarpide välimised kaasa.
| Seller | User |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."