| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2015 |
| Odometer | 390 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 880TNH |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 140 kW |
| Top speed | 228 km/h |
| CO2 | 134 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 65 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.1 l/100km |
| • Extra urban | 4.5 l/100km |
| • Average | 5.1 l/100km |
| Gross weight | 2220 kg |
|---|---|
| Weight | 1681 kg |
| Load capacity | 539 kg |
| Trailer with brakes | 2200 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2786 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4767 mm |
| Width | 1832 mm |
| Height | 1462 mm |
From country Sweden
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Autole tehtud just hooldus Viimasel pildil näha hoolduse arve. Reg tasu on hinna sees!
| Seller | Madis Joosep Toomel |
|---|---|
| Address | Rakvere |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."