| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2013 |
| Odometer | 203 428 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 25NLS |
| VIN | 2C3CDYBT3DH631242 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 5654 cm³ |
|---|---|
| 5.7 l | |
| Power | 277 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 313 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 14.0 l/100km |
| Gross weight | 2405 kg |
|---|---|
| Weight | 2088 kg |
| Load capacity | 317 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2946 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 5025 mm |
| Width | 1925 mm |
| Height | 1450 mm |
From country United States
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Registreerimistasu makstud
| Seller | Taavet Kollo |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."