| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1998 |
| Odometer | 215 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Brown |
| Color specification | - |
| Reg no | 278PVF |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3996 cm³ |
|---|---|
| 4.0 l | |
| Power | 267 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2265 kg |
|---|---|
| Weight | 1870 kg |
| Load capacity | 395 kg |
| Trailer with brakes | 1900 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2995 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5148 mm |
| Width | 1799 mm |
| Height | 1333 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Jaan |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."