| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Multipurpose |
| Year | 2012 |
| Odometer | 293 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Beige |
| Color specification | - |
| Reg no | 393FHL |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 120 kW |
| Top speed | 211 km/h |
| CO2 | 107 g/km |
| Fuel | Hybrid (die./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 4.2 l/100km |
| • Extra urban | 4.0 l/100km |
| • Average | 4.1 l/100km |
| Gross weight | 2265 kg |
|---|---|
| Weight | 1735 kg |
| Load capacity | 530 kg |
| Trailer with brakes | 800 kg |
| Trailer no brakes | 500 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2727 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4530 mm |
| Width | 1871 mm |
| Height | 1505 mm |
From country France
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Kail |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."