| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2012 |
| Odometer | 328 284 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 858TJP |
| VIN | JF1BM9L92CG028737 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2457 cm³ |
|---|---|
| 2.5 l | |
| Power | 123 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 185 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 11.0 l/100km |
| • Extra urban | 6.2 l/100km |
| • Average | 8.0 l/100km |
| Gross weight | 2020 kg |
|---|---|
| Weight | 1534 kg |
| Load capacity | 486 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 720 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2750 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4730 mm |
| Width | 1780 mm |
| Height | 1505 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Reeglipäraselt hooldatud,mõistliku hinnaga nelikveoline Legacy. Kaasa saab kummimatid. Asub Tartus, lisainfo 5021578
| Seller | Alar Poldmaa |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."