| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2005 |
| Odometer | 345 555 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 707BMB |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1896 cm³ |
|---|---|
| 1.9 l | |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 177 km/h |
| CO2 | 205 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.5 l/100km |
| • Extra urban | 6.5 l/100km |
| • Average | 7.0 l/100km |
| Gross weight | 2510 kg |
|---|---|
| Weight | 1757 kg |
| Load capacity | 753 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 700 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2835 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4730 mm |
| Width | 1816 mm |
| Height | 1790 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Andreas Kiis |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."