| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2020 |
| Odometer | 694 950 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Air |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | YS2R8X40002176513 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 540 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 33000 kg |
|---|---|
| Weight | - |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 4750 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 10950 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: SCANIA Model: R 540 Structure: chassis ( chassis L=8674 mm ) Year: 12.2020 Mileage: 694950 km VIN: YS2R8X40002176513 Wheel formula: 8x4*4 WB: 4750 mm Engine: DC13.166 397 Kw / 540 Hp / Euro 6 Gearbox: Opticruise ( GRSO905R ) + retarder Suspension: air / air Brakes: disc Dimensions: L/W: 10950 mm / 2550 mm Masses: full: 33000 kg 9 TON FRONT AXLE / RETARDER
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."