| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2018 |
| Odometer | 182 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 262RTH |
| VIN | YV1ZWA8TDK1002832 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1969 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 140 kW |
| Top speed | 220 km/h |
| CO2 | 160 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.6 l/100km |
| • Extra urban | 4.3 l/100km |
| • Average | 4.7 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1813 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4761 mm |
| Width | 1850 mm |
| Height | 1421 mm |
Vehicle is located in Estonia
HEICO, MASSAAŽ+VENT, H&K LÄBISÕIDUPIIRANGUTA GARANTII 1 AASTA* (tingimused leiad www.euest.ee/garantii) VOLVO SPETSIALIST - WWW.EUEST.EE Hinnale lisandub MNT registeerimistasu 774,60€ ja riigilõiv 195€
E - R 10.00 - 18.00 L- kokkuleppel HOOLDUS +372 50 20 964
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."