The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 1986 |
| Odometer | 98 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 67NLU |
| VIN | 1G1JE67W0G7224236 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2838 cm³ |
|---|---|
| 2.8 l | |
| Power | 90 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1589 kg |
|---|---|
| Weight | 1258 kg |
| Load capacity | 331 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2570 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4379 mm |
| Width | 1676 mm |
| Height | 1339 mm |
From country Latvia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
66NLU TÜ 05.2027
| Seller | Tarvo Jõgisuu |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."