The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2006 |
| Odometer | 295 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 317RTH |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1910 cm³ |
|---|---|
| 1.9 l | |
| Placement | Front |
| Power | 88 kW |
| Top speed | 196 km/h |
| CO2 | 157 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 40 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.4 l/100km |
| • Extra urban | 4.9 l/100km |
| • Average | 5.8 l/100km |
| Gross weight | 1860 kg |
|---|---|
| Weight | 1370 kg |
| Load capacity | 490 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 680 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2614 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 4290 mm |
| Width | 1753 mm |
| Height | 1435 mm |
From country Latvia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Müüa ajutisteks töösõitudeks ostetud Opel Astra 2006a. Reg. tasu makstud. Uue omaniku tasuda jääb omanikuvahetus, vist 55€. Auto asub Tallinnas, Lasnamäel. Vanusest tulenevalt kulumisjälgi ikka on. Oma silm on kuningas seega lepime aja kokku ja tule vaatama. Osav tingib kohapeal. Vahetuseks ainult manuaal, bensiin, ideaalis jaapani auto.
| Seller | User |
|---|---|
| Address | Tallinn/Tartu |
| Phone | Show number |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."