| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2017 |
| Odometer | 79 500 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | Metallik |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 064BSY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 218 km/h |
| CO2 | 119 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 70 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.3 l/100km |
| • Extra urban | 4.1 l/100km |
| • Average | 4.5 l/100km |
| Gross weight | 2045 kg |
|---|---|
| Weight | 1500 kg |
| Load capacity | 545 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2836 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4861 mm |
| Width | 1864 mm |
| Height | 1502 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
TEHNOÜLEVAATUS KEHTIB KUNI 05/2017 . AUTO TEHNILISELT JA VISUAALSELT VÄGA HEAS KORRAS . TELEFON +372 5589707
| Seller | Martin |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."