| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2018 |
| Odometer | 136 135 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WP1ZZZ9YZKDA91725 Check |
| Capacity | 4 l |
|---|---|
| Power | 404 kW |
| Top speed | 286 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 16.2 l/100km |
| • Extra urban | 9.3 l/100km |
| • Average | 11.7 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2250 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4926 mm |
| Width | 1983 mm |
| Height | 1702 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."