The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Commercial vehicle |
| Year | 2021 |
| Odometer | 141 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 562KDS |
| VIN | YARVEEHZ7GZ195189 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 130 kW |
| Top speed | 185 km/h |
| CO2 | 190 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.9 l/100km |
| • Average | 5.1 l/100km |
| Gross weight | 2800 kg |
|---|---|
| Weight | 2104 kg |
| Load capacity | 696 kg |
| Trailer with brakes | 1900 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3275 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4959 mm |
| Width | 1920 mm |
| Height | 1899 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | LAPLAND EXPRESS OÜ |
|---|---|
| Address | Rukki tee 1, Lehmja, Harju maakond, Eesti |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."