| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2003 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark red |
| Color specification | - |
| Reg no | 51ZFO |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2982 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 120 kW |
| Top speed | 170 km/h |
| CO2 | 277 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 13.1 l/100km |
| • Extra urban | 8.7 l/100km |
| • Average | 10.4 l/100km |
| Gross weight | 2850 kg |
|---|---|
| Weight | 2025 kg |
| Load capacity | 825 kg |
| Trailer with brakes | 2800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2790 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4880 mm |
| Width | 1875 mm |
| Height | 1865 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Robert-Ivan Maksimov |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."