| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2022 |
| Odometer | 172 434 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 431RVH |
| VIN | TMBLS8NX5PY033079 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 140 kW |
| Top speed | 229 km/h |
| CO2 | 166 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1659 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4703 mm |
| Width | 1829 mm |
| Height | 1498 mm |
Vehicle is located in Estonia
E-R 9:00-18:00 L 10:00-14:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."