| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 158 408 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 981NPY |
| VIN | WBATA610609G00710 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3000 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 210 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3150 kg |
|---|---|
| Weight | 2630 kg |
| Load capacity | 520 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."