| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2025 |
| Odometer | 2 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Yellow |
| Color specification | - |
| Reg no | 382CXN |
| VIN | JTDAANBC200005013 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1490 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 68 kW |
| Top speed | 172 km/h |
| CO2 | 87 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 3.8 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1181 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 3776 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1525 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registreerimistasu tasutud! Registreerimistasu tasutud! NB! Läbisõit ajas muutuv. NB! Auto ei asu müügiplatsil. Vaatamiseks palume ette helistada.
| Seller | Amserv Järve |
|---|---|
| Address | Tallinn, Pärnu mnt. 232/1 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | amservauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."