The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2013 |
| Odometer | 147 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 366BRX |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2995 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 228 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2415 kg |
|---|---|
| Weight | 1915 kg |
| Load capacity | 500 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2921 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4915 mm |
| Width | 1874 mm |
| Height | 1420 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Väga heas korras Audi A6 C7 3.0 TFSI quattro. Väikese läbisõiduga (147 000 km) on ajas muutuv sest auto igapäeva kasutuses. Hiljuti tehtud suuremad hooldustööd: ketikomplekt, PCV, termostaat, veepump ja kütusepump. 4000km tagasi dünaamiline kasti hooldus ning õli vahetatud alati 6000km intervallidega Väga hea varustus: panoraamkatus, BOSE helisüsteem, ventileeritavad ja soojendusega istmed, tagaistme soojendus, pimenurga jälgimise süsteem jne. Miinusteks nii palju, et tagumine tiib kergelt nurgast mullitab.
| Seller | Robert Rokk |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."