| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2014 |
| Odometer | 53 500 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 897KYP |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 217 kW |
| Top speed | 240 km/h |
| CO2 | 258 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 10.8 l/100km |
| Gross weight | 2060 kg |
|---|---|
| Weight | 1685 kg |
| Load capacity | 375 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2650 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4495 mm |
| Width | 1810 mm |
| Height | 1480 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Robert |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."