| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2016 |
| Odometer | 172 181 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Beige |
| Color specification | - |
| Reg no | 663BRP |
| VIN | SB1ZE3JE20E092577 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| Power | 97 kW |
| Top speed | 190 km/h |
| CO2 | 132 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.7 l/100km |
| • Average | 5.7 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1445 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4595 mm |
| Width | 1760 mm |
| Height | 1485 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | United Motors Tallinn |
|---|---|
| Address | Reti tee 4, 75312 Peetri, Rae vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."