| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2018 |
| Odometer | 165 439 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Brown |
| Color specification | - |
| Reg no | 406BYD |
| VIN | WF0JXXGAHJJL68481 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 998 cm³ |
|---|---|
| 1 l | |
| Power | 74 kW |
| Top speed | 183 km/h |
| CO2 | 97 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.4 l/100km |
| • Extra urban | 3.6 l/100km |
| • Average | 4.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1211 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4068 mm |
| Width | 1756 mm |
| Height | 1498 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Aia põik 2, Harku alevik, 76902 Harjumaa |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."