| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2013 |
| Odometer | 327 365 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 151TLW |
| VIN | WBA3K31050F667874 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1995 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 135 kW |
| Top speed | 226 km/h |
| CO2 | 123 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.7 l/100km |
| • Extra urban | 4.1 l/100km |
| • Average | 4.7 l/100km |
| Gross weight | 2060 kg |
|---|---|
| Weight | 1585 kg |
| Load capacity | 475 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 745 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2810 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4624 mm |
| Width | 1811 mm |
| Height | 1429 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto hea peremehelikult hoitud. Kasutuses igapäevaselt ja hooldused õige aegselt tehtud. Kui tekib täpsustavaid küsimusi siis võib julgelt ühendust võtta. Tel. 58346872
| Seller | Andre |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."