| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2012 |
| Odometer | 269 500 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Silver |
| Color specification | - |
| Reg no | 651BGV |
| VIN | SB1BG76L00E068241 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1798 cm³ |
|---|---|
| 1.8 l | |
| Placement | Front |
| Power | 108 kW |
| Top speed | 200 km/h |
| CO2 | 153 g/km |
| Fuel | Petrol + LPG |
|---|---|
| Fuel tank | 55 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.6 l/100km |
| • Extra urban | 5.5 l/100km |
| • Average | 6.6 l/100km |
| Gross weight | 2020 kg |
|---|---|
| Weight | 1559 kg |
| Load capacity | 461 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 500 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2700 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4710 mm |
| Width | 1810 mm |
| Height | 1480 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Grigori |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."