| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2008 |
| Odometer | 200 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark red |
| Color specification | - |
| Reg no | 131MLC |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 104 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 189 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.4 l/100km |
| • Extra urban | 6.4 l/100km |
| • Average | 7.9 l/100km |
| Gross weight | 1960 kg |
|---|---|
| Weight | 1453 kg |
| Load capacity | 507 kg |
| Trailer with brakes | 1200 kg |
| Trailer no brakes | 685 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2630 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4315 mm |
| Width | 1783 mm |
| Height | 1606 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Ivan Repinski |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."