| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2014 |
| Odometer | 115 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 749CTB |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 6208 cm³ |
|---|---|
| 6.2 l | |
| Power | 373 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2160 kg |
|---|---|
| Weight | 1900 kg |
| Load capacity | 260 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2765 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4707 mm |
| Width | 1795 mm |
| Height | 1391 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Mark |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."