| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2011 |
| Odometer | 267 496 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 962MHB |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1461 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 81 kW |
| Top speed | 177 km/h |
| CO2 | 129 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.8 l/100km |
| • Extra urban | 4.4 l/100km |
| • Average | 4.9 l/100km |
| Gross weight | 1930 kg |
|---|---|
| Weight | 1514 kg |
| Load capacity | 416 kg |
| Trailer with brakes | 1200 kg |
| Trailer no brakes | 740 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2630 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4330 mm |
| Width | 1783 mm |
| Height | 1606 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Müüa heas korras Nissan Qashqai mis on meie pere käes olnud juba 2015 aastast.Autoga tehtud palju asju alates sildadest,kõik pihustid,hammasrihmad jne.Hooldust on auto saanud regulaarselt iga 8-10 tuhande km tagant.100km tagasi teostatud korraline hooldus.Autoga saab kaasa kaks hooaega sõitnud kumho naelrehvid ning hetkel samuti all 2 hooaega sõitnud suverehvid.
| Seller | trevor aruksaar |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."