
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2014 |
| Odometer | 84 500 |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 888PCE |
| VIN | WP0CD2998ES173078 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3.8 l |
|---|---|
| Power | 412 kW |
| Top speed | 318 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2045 kg |
|---|---|
| Weight | 1750 kg |
| Load capacity | 295 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2450 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4506 mm |
| Width | 1880 mm |
| Height | 1292 mm |
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 04.2027; Toodud riigist: Saksamaa; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Väga korralik ning hea lisavarustusega Porsche 911 Turbo S. Sõidukiga tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida.; Komisjonimüük
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."