The vehicle has a valid warranty (24.02.2028)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2023 |
| Odometer | 42 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 533HJG |
| VIN | W1K6F3BB2PA219156 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2925 cm³ |
|---|---|
| Power | 210 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 181 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2177 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5210 mm |
| Width | 1954 mm |
| Height | 1504 mm |
Vehicle is located in Estonia
Garantii kuni 2028. - Tehasegarantii on kehtiv kuni 24.02.2028 - Sõidukile on teostatud müügieelne ettevalmistus - Lisainfo saamiseks pöörduge meie konsultandi poole. - Registreerimistasu lisandub hinnale. - Sõidukit saab näha Premium Select Salongis aadressil Pirni 1, Tallinn
| Seller | Premium Select Luxury |
|---|---|
| Address | Pirni tn 1, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | auto100premium.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."