| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 1994 |
| Odometer | 157 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 80ZCK |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2164 cm³ |
|---|---|
| 2.2 l | |
| Power | 100 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1585 kg |
|---|---|
| Weight | 1255 kg |
| Load capacity | 330 kg |
| Trailer with brakes | 1200 kg |
| Trailer no brakes | 600 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2535 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 4425 mm |
| Width | 1750 mm |
| Height | 1305 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Pakkuge
| Seller | Marten |
|---|---|
| Address | Viljandi |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."