| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2026 |
| Odometer | 45 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Green |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | SCBCM13SXTC028849 Check |
| Capacity | 4 l |
|---|---|
| Power | 500 kW |
| Top speed | 306 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 16.6 l/100km |
| • Extra urban | 9.6 l/100km |
| • Average | 4.1 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2459 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4895 mm |
| Width | - |
| Height | 1397 mm |
Hind ei sisalda registreerimistasu. Autot saab näha Bentley Tallinna esinduses, Pirni tn1
| Seller | Auto 100 Premium |
|---|---|
| Address | Pirni 1, Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | auto100premium.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."