| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2015 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 377JZN |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2457 cm³ |
|---|---|
| 2.5 l | |
| Power | 221 kW |
| Top speed | 255 km/h |
| CO2 | 242 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 14.0 l/100km |
| • Extra urban | 8.4 l/100km |
| • Average | 10.4 l/100km |
| Gross weight | 2000 kg |
|---|---|
| Weight | 1582 kg |
| Load capacity | 418 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2650 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4595 mm |
| Width | 1795 mm |
| Height | 1475 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Autot on heaperemehelikult hoitud ja hooldatud. Viimased talved sõitnud pole ja on olnud soojas hoiuruumis. Paigaldatud 3" otsetoru koos sport katiga turbost lõpuni. Lisaküsimuste korral helistada või kirjutada. Vahetus pakkumisi mitte teha ja tonnimeestel pole mõtet ühendust võtta.
| Seller | Tauri |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."