| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 124 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | Pruun |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 558HJG |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2997 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 183 kW |
| Top speed | 194 km/h |
| CO2 | 222 g/km |
| Fuel | Hybrid (die./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.1 l/100km |
| • Extra urban | 6.3 l/100km |
| • Average | 7.4 l/100km |
| Gross weight | 3260 kg |
|---|---|
| Weight | 2604 kg |
| Load capacity | 656 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2923 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4969 mm |
| Width | 2000 mm |
| Height | 1846 mm |
From country Sweden
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Kristjan |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."