| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2016 |
| Odometer | 290 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | - |
| Capacity | 1496 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 190 km/h |
| CO2 | 104 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 4.6 l/100km |
| • Extra urban | 3.6 l/100km |
| • Average | 3.9 l/100km |
| Gross weight | 2020 kg |
|---|---|
| Weight | 1500 kg |
| Load capacity | 520 kg |
| Trailer with brakes | 1700 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2670 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4439 mm |
| Width | 1821 mm |
| Height | 1598 mm |
From country Italy
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | User |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."