| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2020 |
| Odometer | 89 600 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 286PXH |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1499 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 103 kW |
| Top speed | 205 km/h |
| CO2 | 156 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.2 l/100km |
| • Extra urban | 5.1 l/100km |
| • Average | 5.6 l/100km |
| Gross weight | 2180 kg |
|---|---|
| Weight | 1637 kg |
| Load capacity | 543 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 735 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2780 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4568 mm |
| Width | 1800 mm |
| Height | 1612 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
.- Auto pole olnud üheski avariis ja ükski detail pole ülevärvitud. Sõiduk BMW 218I GRAN TOURER (286PXH) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis. .-Автомобиль не был в авариях, ни одна деталь не перекрашивалась. Транспортное средство BMW 218I GRAN TOURER (286PXH) зарегистрировано в дорожном регистре и не участвовало ни в одном страховом случае.
| Seller | User |
|---|---|
| Address | tallinn |
| Phone | Show number |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."