| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2019 |
| Odometer | 219 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 916DBK |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 216 km/h |
| CO2 | 144 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.2 l/100km |
| • Extra urban | 4.0 l/100km |
| • Average | 4.4 l/100km |
| Gross weight | 2180 kg |
|---|---|
| Weight | 1636 kg |
| Load capacity | 544 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2786 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4767 mm |
| Width | 1832 mm |
| Height | 1462 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Eestis arvel, ülevaatus kuni 03.2027 Ostetud riigist: Eesti Sõiduki asukoht: Eesti Käigukastiõli vahetatud 2025 a oktoobris, vahetatud pidurikettad ja klotsid. 170000 km tehtud hooratta vahetus Asukoht: Tartu
| Seller | El_Sa |
|---|---|
| Phone | Show number |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."