| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2003 |
| Odometer | 591 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 533PTV |
| VIN | WBAEX91030PH91653 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 150 kW |
| Top speed | 237 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 65 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.5 l/100km |
| • Extra urban | 5.5 l/100km |
| • Average | 6.0 l/100km |
| Gross weight | 2155 kg |
|---|---|
| Weight | 1690 kg |
| Load capacity | 465 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2725 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4478 mm |
| Width | 1739 mm |
| Height | 1409 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Müüa e46, sõidab ja mootor töötab hästi, sidur ja kast korras. Usteäärtel ja tiibadel esineb roostet. Toimiv konditsioneer, puhub külma hästi.
| Seller | Karmo |
|---|---|
| Address | Pärnu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."