The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 109 400 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | Dravitgrau Metallic |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 083LRW |
| VIN | WBA6N71010FL23826 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 135 kW |
| Top speed | 225 km/h |
| Acceleration | 5.8 0-100km/h |
| CO2 | 43 g/km |
| Fuel | Plug-in hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel tank | 40 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 1.9 l/100km |
| Gross weight | 2425 kg |
|---|---|
| Weight | 2053 kg |
| Load capacity | 372 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2851 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4709 mm |
| Width | 1827 mm |
| Height | 1442 mm |
From country Latvia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Продаётся BMW 330e Touring G21 2021 года — стильный, экономичный и очень хорошо оснащённый универсал с подключаемым гибридом. Отличное сочетание динамики BMW, комфорта и низкого расхода топлива. Автомобиль в очень хорошем состоянии. Подходит как для города, так и для трассы. В комплекте идут новые всесезонные шины. Основное: • 2.0 Plug-in Hybrid (330e) • Автоматическая коробка передач • XtraBoost • Кузов G21 Touring • Панорамная крыша • Фаркоп • Comfort Access (бесключевой доступ) Комплектация: • BMW Laser Lights • Driving Assistant Professional • Parking Assistant Plus • Head-Up Display • Harman/Kardon Surround Sound • BMW Live Cockpit Professional • WiFi Hotspot • Wireless Charging • DAB радио • Панорамная стеклянная крыша • Акустические стёкла (Acoustic Comfort Glazing) • Ambient Light • Спортивные сиденья • Подогрев сидений • Подогрев руля • Поясничная поддержка • Тонированные задние стёкла • Shadow Line • Sport Line ENG: For sale: BMW 330e Touring G21, year 2021 — a stylish, economical, and very well-equipped plug-in hybrid wagon. A perfect combination of BMW driving dynamics, comfort, and low fuel consumption. The car is in very good condition. Car comes with the completely new set of all season tyres. Main features: • 2.0 Plug-in Hybrid (330e) • Automatic transmission • XtraBoost • G21 Touring body • Panoramic roof • Tow hitch • Comfort Access (keyless entry) Equipment: • BMW Laser Lights • Driving Assistant Professional • Parking Assistant Plus • Head-Up Display • Harman/Kardon Surround Sound System • BMW Live Cockpit Professional • WiFi Hotspot • Wireless Charging • DAB radio • Panoramic glass roof • Acoustic Comfort Glazing • Ambient Lighting • Sport seats • Heated seats • Heated steering wheel • Lumbar support • Tinted rear windows • Shadow Line • Sport Line EE: Müüa BMW 330e Touring G21, 2021. aasta — stiilne, ökonoomne ja väga hästi varustatud pistikhübriid universaal. Suurepärane kombinatsioon BMW sõidudünaamikast, mugavusest ja madalast kütusekulust. Auto on väga heas seisukorras. Autoga tuleb kaasa täiesti uus komplekt aastaringseid rehve Põhiandmed: • 2.0 pistikhübriid (330e) • Automaatkäigukast • XtraBoost • G21 Touring kere • Panoraamkatus • Haagisekonks • Comfort Access (võtmeta sisenemine) Varustus: • BMW Laser-tuled • Driving Assistant Professional • Parking Assistant Plus • Head-Up Display • Harman/Kardon Surround Sound helisüsteem • BMW Live Cockpit Professional • WiFi Hotspot • Juhtmevaba laadimine • DAB-raadio • Panoraamklaaskatus • Akustilised mugavusklaasid • Ambient valgustus • Sportistmed • Istmesoojendused • Roolisoojendus • Nimmetugi • Toonitud tagaklaasid • Shadow Line • Sport Line
| Seller | Denis Dmitrijev |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."