| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2008 |
| Odometer | 386 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | Alpinweiss 3 |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 554BGG |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 145 kW |
| Top speed | 232 km/h |
| CO2 | 171 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.4 l/100km |
| • Extra urban | 5.2 l/100km |
| • Average | 6.4 l/100km |
| Gross weight | 2260 kg |
|---|---|
| Weight | 1735 kg |
| Load capacity | 525 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2886 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4843 mm |
| Width | 1846 mm |
| Height | 1491 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Hästi hoitud ja korrapäraselt hooldatud E61 LCI 2008 Shadowline, 3.0 145kw manuaal. Kaasa saab esimeste küljeklaaside komplekti 5% toonidega (1 toon rikitud) Varustus M Sports Suspension M Leather Steering Wheel M Aerodynamics Package Sports Edition Teisaldatav kärukonks Drink Holder Sports Seat Seat Heating Driver/Passenger Interior Trim Finishers Black High-Gloss Logic 7 sound system Headlight Cleaning System Park Distance Control (PDC) Xenon Light Automatic Air Conditioning Cruise Control With Brake Function Light Package Windscreen, Green-Tinted Upper Strip Roof Railing High Gloss Shadow Line Individual Sunshade Glazing Headlining Anthracite Tehtud tööd: Uus kliimapump Vahetatud mootorikett Genekas Ees uued coilid(MTS) Rihmarataste kompl. (Väntvõlli ratas kaasaarvatud) Õhkvedrustuse kompressor Rooliotsad Pagasiruumi akna lüliti Tulekõrguse mootor Uus 100 Ah aku Uued pidurikettad ja klotsid ees/taga Uus turbo + muu sellega kaasev Egr/Dpf off, liigub jõuliselt All uued suverehvid Leidub ka pisemaid vigu, huvilisele täpsemalt.
| Seller | Hans |
|---|---|
| Address | Tartu |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."