The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2008 |
| Odometer | 177 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 310BAY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 6162 cm³ |
|---|---|
| 6.2 l | |
| Power | 293 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3901 kg |
|---|---|
| Weight | 3000 kg |
| Load capacity | 500 kg |
| Trailer with brakes | 3720 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3119 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5170 mm |
| Width | 2063 mm |
| Height | 2012 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | K |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."