The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2013 |
| Odometer | 287 817 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 506PFP |
| VIN | WBA5K510X0D083664 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 230 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 149 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.7 l/100km |
| • Extra urban | 5.1 l/100km |
| • Average | 5.7 l/100km |
| Gross weight | 2500 kg |
|---|---|
| Weight | 1925 kg |
| Load capacity | 575 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2968 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4907 mm |
| Width | 1860 mm |
| Height | 1462 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Registreerimistasu ja aastamaks on makstud, omanikuvahetus 55€! Tehtud töödest, olemas arved: 05.2026 -Mootori õlivahetus koos filtritega 10.2025 -EGR jahuti vahetus 07.2023 -Vahetatud väntvõll, raamsaaled,kepsusaaled -Väntvõlli esimene ja tagumine simmerling -Klapikambrikaane tihend -Nukkvõlliraami tihend -Plokikaanetihend -Vahetatud õlijahuti, filtrijalatihend, jahuti tihend -Sõiduk asub Puiestee 128, Tartu linn. Olete oodatud autoga tutvuma ja proovisõidule! -Sissemaksuks sobib teie odavam või kalllim sõiduk, auto hindame kiiresti ja tehing juba samal päeval!
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."