| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2007 |
| Odometer | 111 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 567BKL |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3600 cm³ |
|---|---|
| 3.6 l | |
| Placement | Back |
| Power | 353 kW |
| Top speed | 310 km/h |
| Acceleration | 3.9 0-100km/h |
| CO2 | 307 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 18.8 l/100km |
| • Extra urban | 9.5 l/100km |
| • Average | 12.8 l/100km |
| Gross weight | 1950 kg |
|---|---|
| Weight | 1660 kg |
| Load capacity | 290 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2350 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4450 mm |
| Width | 1852 mm |
| Height | 1300 mm |
From country Lithuania
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Henri Kalmist |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."