| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2011 |
| Odometer | 290 375 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 247BRX |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 120 kW |
| Top speed | 203 km/h |
| CO2 | 152 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.2 l/100km |
| • Extra urban | 4.9 l/100km |
| • Average | 5.7 l/100km |
| Gross weight | 2505 kg |
|---|---|
| Weight | 1810 kg |
| Load capacity | 695 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2850 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4819 mm |
| Width | 1884 mm |
| Height | 1709 mm |
From country Belgium
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Ragnor |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."