| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2019 |
| Odometer | 75 300 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 383MSL |
| VIN | WAUZZZ4M2KD038630 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2967 cm³ |
|---|---|
| Power | 210 kW |
| Top speed | 241 km/h |
| CO2 | 228 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.6 l/100km |
| • Extra urban | 6.4 l/100km |
| • Average | 6.8 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2465 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5052 mm |
| Width | 1968 mm |
| Height | 1740 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | United Motors Peetri |
|---|---|
| Address | Reti tee 4, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa 75312 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."