| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2021 |
| Odometer | 67 024 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 709XJJ |
| VIN | KNADB517GM6523496 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 998 cm³ |
|---|---|
| 1 l | |
| Power | 73 kW |
| Top speed | 185 km/h |
| CO2 | 126 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.3 l/100km |
| • Average | 5.6 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1251 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4065 mm |
| Width | 1725 mm |
| Height | 1450 mm |
Vehicle is located in Estonia
LISANDUB REG TASU! Teostatud korraline hooldus Reval Autos 14.04.2026/65124km. Ostueelselt Amservis põhjalikult tehniliselt ja visuaalselt kontrollitud. Lisandub registreerimistasu!
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."