| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2012 |
| Odometer | 377 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Light gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 566BPM |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2143 cm³ |
|---|---|
| 2.1 l | |
| Placement | Front |
| Power | 125 kW |
| Top speed | 216 km/h |
| CO2 | 143 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 80 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.6 l/100km |
| • Extra urban | 4.8 l/100km |
| • Average | 5.5 l/100km |
| Gross weight | 2445 kg |
|---|---|
| Weight | 1845 kg |
| Load capacity | 600 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2874 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4899 mm |
| Width | 1854 mm |
| Height | 1499 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Tauno |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."