| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2014 |
| Odometer | 132 694 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 791MJN |
| VIN | W0LPD9EE9E2070666 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 200 km/h |
| CO2 | 129 g/km |
| Fuel | Petrol + CNG |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.9 l/100km |
| • Extra urban | 5.6 l/100km |
| • Average | 7.2 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1701 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4656 mm |
| Width | 1884 mm |
| Height | 1685 mm |
Vehicle is located in Estonia
ABC MOTORS GARANTII 3 KUUD/ 3000 KM
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Aia põik 2, Harku alevik, 76902 Harjumaa |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."