| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2016 |
| Odometer | 137 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 032DNG |
| VIN | WDD1179521N438404 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1991 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 280 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 171 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.6 l/100km |
| • Extra urban | 6.0 l/100km |
| • Average | 7.3 l/100km |
| Gross weight | 2120 kg |
|---|---|
| Weight | 1615 kg |
| Load capacity | 505 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2699 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4686 mm |
| Width | 1777 mm |
| Height | 1456 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Saksamaalt 05.2025 Uued pidurikettad, klotsid Viimane hooldus 03.2026 Suverehvid + talverehvid
| Seller | 320d |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."