| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 1990 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 83ZHI |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 5030 cm³ |
|---|---|
| 5.0 l | |
| Power | 127 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2724 kg |
|---|---|
| Weight | 2020 kg |
| Load capacity | 704 kg |
| Trailer with brakes | 1815 kg |
| Trailer no brakes | 455 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 8 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5500 mm |
| Width | 2020 mm |
| Height | 1530 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Müügis 8 kohaline ameeriklane. Värviks on autol matt RAL 6006 Grey Olive mis paistab ühel hetkel roheline ja järgmine hetk hall. Murekohtadest tooks esile mitte töötava originaalraadio ja salongi soojendusradikas ei ole ühendatud(lekib). Muidu oma vanuse kohta igati viisakas masin
| Seller | Verner Teder |
|---|---|
| Address | Võru |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."